
DelphiSteering Center Link
Part #: TL539 $49.01
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 29.528 in |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 45.0 mm |
| Mounting Hardware Included | No |
| Mounting Hole Diameter | 18.0mm |
| Mounting Hole Quantity | 4 |
| Shaft Diameter | 26.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1997 - 1997 | Ford F-250 HD | RWD |
| 1997 - 1999 | Ford F-250 | RWD |
| 2004 - 2004 | Ford F-150 Heritage | RWD |
| 1997 - 2003 | Ford F-150 | RWD |
| 1997 - 2002 | Ford Expedition | RWD |
| 1998 - 2002 | Lincoln Navigator | RWD |
| 2002 - 2002 | Lincoln Blackwood | RWD |