
DelphiSteering Center Link
Part #: TL531 $115.24
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 21.89 in |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 1.378 in |
| Mount Stud Quantity | 2 |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 10.0mm |
| Mounting Hole Quantity | 1 |
| Shaft Diameter | 30.0 mm |
| Stud Thread Diameter | 12.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1994 - 2002 | Mercedes-Benz SL600 | RWD |
| 1994 - 2002 | Mercedes-Benz SL500 | RWD |
| 1994 - 1997 | Mercedes-Benz SL320 | RWD |
| 1993 - 1993 | Mercedes-Benz 600SL | RWD |
| 1990 - 1993 | Mercedes-Benz 500SL | RWD |
| 1990 - 1993 | Mercedes-Benz 300SL | RWD |