
DelphiSteering Center Link
Part #: TL485 $86.64
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 19.803 in |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 1.575 in |
| Mount Stud Quantity | 2 |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 0.583in |
| Mounting Hole Quantity | 2 |
| Shaft Diameter | 0.945 in |
| Stud Thread Diameter | 0.4375 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1983 - 1994 | Chevrolet S10 Blazer | RWD |
| 1982 - 2003 | Chevrolet S10 | RWD |
| 1995 - 2005 | Chevrolet Blazer | RWD |
| 1991 - 2003 | GMC Sonoma | RWD |
| 1983 - 1991 | GMC S15 Jimmy | RWD |
| 1982 - 1990 | GMC S15 | RWD |
| 1992 - 2001 | GMC Jimmy | RWD |
| 1996 - 2000 | Isuzu Hombre | RWD |