
DelphiSteering Center Link
Part #: TL479 $89.02
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 25.591 in |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 1.496 in |
| Mount Stud Quantity | 2 |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 0.583in |
| Mounting Hole Quantity | 2 |
| Shaft Diameter | 23.0 mm |
| Stud Thread Diameter | 12.54 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1991 - 1996 | Buick Roadmaster | RWD |
| 1977 - 1978 | Buick Riviera | RWD |
| 1977 - 1990 | Buick LeSabre | RWD |
| 1979 - 1983 | Buick Estate Wagon | RWD |
| 1977 - 1989 | Buick Electra | FWD, RWD |
| 1991 - 1996 | Buick Commercial Chassis | RWD |
| 1977 - 1984 | Cadillac Fleetwood | RWD |
| 1977 - 1984 | Cadillac DeVille | RWD |
| 1977 - 1996 | Chevrolet Impala | RWD |
| 1991 - 1994 | Chevrolet Commercial Chassis | RWD |
| 1977 - 1996 | Chevrolet Caprice | RWD |
| 1977 - 1985 | Oldsmobile Delta 88 | RWD |
| 1977 - 1992 | Oldsmobile Custom Cruiser | RWD |
| 1977 - 1984 | Oldsmobile 98 | RWD |
| 1977 - 1978 | Pontiac Grand Safari | RWD |
| 1977 - 1981 | Pontiac Catalina | RWD |
| 1977 - 1981 | Pontiac Bonneville | RWD |