
DelphiSteering Center Link
Part #: TL473 $218.59
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 54.921 in |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 1.575 in |
| Mount Stud Quantity | 2 |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Shaft Diameter | 30.0 mm |
| Stud Thread Diameter | 12.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1996 - 2001 | Land Rover Range Rover | 4WD |