
DelphiSteering Center Link
Part #: TL458 $229.11
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 33.504 in |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 1.693 in |
| Mount Stud Quantity | 2 |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Shaft Diameter | 28.0 mm |
| Stud Thread Diameter | 12.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2000 - 2003 | BMW M5 | RWD |
| 1997 - 2003 | BMW 540i | RWD |