
DelphiSteering Center Link
Part #: TL451 $252.40
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 35.315 in |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 1.594 in |
| Mount Stud Quantity | 4 |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Shaft Diameter | 30.0 mm |
| Stud Thread Diameter | 0.472 in |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1995 - 2001 | BMW 750iL | RWD |
| 1995 - 2001 | BMW 740iL | RWD |
| 1995 - 2001 | BMW 740i | RWD |