
DelphiSteering Center Link
Part #: TL2034 $161.41
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 729.5 mm |
| Maximum Diameter | 32.0 mm |
| Mounting Hardware Included | No |
| Mounting Hole Quantity | 4 |
| Shaft Diameter | 28.5 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2002 - 2006 | Cadillac Escalade EXT | AWD |
| 2003 - 2006 | Cadillac Escalade ESV | AWD |
| 2002 - 2006 | Cadillac Escalade | AWD, RWD |
| 2000 - 2006 | Chevrolet Tahoe | RWD, 4WD |
| 2000 - 2006 | Chevrolet Suburban 1500 | AWD, RWD, 4WD |
| 2007 - 2007 | Chevrolet Silverado 1500 Classic | 4WD |
| 1999 - 2006 | Chevrolet Silverado 1500 | AWD, RWD, 4WD |
| 2002 - 2006 | Chevrolet Avalanche 1500 | RWD, 4WD |
| 2000 - 2006 | GMC Yukon XL 1500 | AWD, RWD, 4WD |
| 2000 - 2006 | GMC Yukon | AWD, RWD, 4WD |
| 2007 - 2007 | GMC Sierra 1500 Classic | 4WD |
| 1999 - 2006 | GMC Sierra 1500 | AWD, 4WD |