
DelphiSteering Center Link
Part #: TL2026 $58.06
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 873.0 mm |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 41.0 mm |
| Mount Stud Quantity | 0 |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 17.4mm |
| Mounting Hole Quantity | 4 |
| Shaft Diameter | 26.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1997 - 1997 | Ford F-250 HD | 4WD |
| 1997 - 1999 | Ford F-250 | 4WD |
| 2004 - 2004 | Ford F-150 Heritage | 4WD |
| 1997 - 2003 | Ford F-150 | 4WD |
| 1997 - 2002 | Ford Expedition | 4WD |
| 1998 - 2002 | Lincoln Navigator | 4WD |