
DelphiSteering Center Link
Part #: TL2013 $128.96
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 60.0 mm |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 22.0 mm |
| Mount Stud Quantity | 2 |
| Mounting Hole Diameter | 10.5mm |
| Mounting Hole Quantity | 2 |
| Shaft Diameter | 23.3 mm |
| Stud Thread Diameter | 12.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1995 - 1997 | Nissan Pickup | RWD |
| 1986 - 1994 | Nissan D21 | RWD |