
DelphiSteering Center Link
Part #: TL2000 $96.88
Login for personalized shopping
Description & Specs
Steering Center Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Painted |
| Grade Type | Regular |
| Length | 32.756 in |
| Material | Steel |
| Maximum Diameter | 37.0 mm |
| Mount Stud Quantity | 2 |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 17.5mm |
| Mounting Hole Quantity | 2 |
| Shaft Diameter | 33.0 mm |
| Stud Thread Diameter | 12.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2000 - 2004 | Nissan Xterra | RWD, 4WD |
| 1998 - 2004 | Nissan Frontier | RWD, 4WD |