
Dorman - OE SolutionsPower Steering Cooler
Part #: DOR-918-340 $177.37
Login for personalized shopping
Description & Specs
Power Steering Cooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Fitting Type | Male Tube |
| Height | 0.5 in |
| Length | 24 in |
| Material | Metal |
| Overall Width | 4 in |
| Package Contents | 1 Power Steering Cooler |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 0.5 in |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2011 - 2015 | Dodge Durango | AWD, RWD |
| 2011 - 2015 | Jeep Grand Cherokee | AWD, RWD |