
Dorman - OE SolutionsPower Steering Cooler
Part #: DOR-918-334 $176.39
Login for personalized shopping
Description & Specs
Power Steering Cooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Fitting Type | Female Tube |
| Height | 1 in |
| Length | 18 in |
| Material | Metal |
| Overall Width | 3 in |
| Package Contents | 1 Power Steering Cooler |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 1 in |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2007 - 2007 | Chevrolet Silverado 1500 Classic | RWD |
| 1999 - 2006 | Chevrolet Silverado 1500 | RWD |
| 2007 - 2007 | GMC Sierra 1500 Classic | RWD |
| 1999 - 2006 | GMC Sierra 1500 | RWD |