
Dorman - OE SolutionsPower Steering Cooler
Part #: DOR-918-323 $181.25
Login for personalized shopping
Description & Specs
Power Steering Cooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Fitting Type | Barb |
| Height | 8.27 in |
| Length | 30.75 in |
| Material | Steel |
| Overall Width | 3.87 in |
| Package Contents | 1 Power Steering Cooler; 1 Hose; Hardline; Clamps |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Box |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2007 - 2013 | Chevrolet Silverado 1500 | RWD, 4WD |
| 2007 - 2013 | GMC Sierra 1500 | AWD, RWD, 4WD |