
Dorman - OE SolutionsPower Steering Cooler
Part #: DOR-918-321 $194.33
Login for personalized shopping
Description & Specs
Power Steering Cooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Fitting Type | Barb |
| Height | 9.5 in |
| Length | 22 in |
| Material | Aluminum |
| Overall Width | 2 in |
| Package Contents | 1 Power Steering Cooler |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 1.5 in |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2008 - 2010 | Ford F-550 Super Duty | 4 X 4, 4 X 2 |
| 2008 - 2010 | Ford F-450 Super Duty | 4 X 4, 4 X 2 |
| 2008 - 2010 | Ford F-350 Super Duty | RWD, 4WD |
| 2008 - 2010 | Ford F-250 Super Duty | RWD, 4WD |