
Dorman - OE SolutionsPower Steering Cooler
Part #: DOR-918-308 $182.81
Login for personalized shopping
Description & Specs
Power Steering Cooler
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Height | 6.063 in |
| Length | 20.453 in |
| Material | Aluminum |
| Overall Width | 3.366 in |
| Package Contents | Power Steering Cooler |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Box |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2003 - 2010 | Dodge Ram 3500 | RWD, 4WD |
| 2003 - 2010 | Dodge Ram 2500 | RWD, 4WD |
| 2002 - 2008 | Dodge Ram 1500 | RWD, 4WD |
| 2011 - 2011 | Ram 5500 | 4 X 4, 4 X 2 |
| 2011 - 2011 | Ram 4500 | 4 X 4, 4 X 2 |