
DelphiSuspension Stabilizer Bar Link
Part #: TC925 $24.92
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Stabilizer Bar Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Bearing Material | Polyoxymethilen (POM) |
| Bolt Length | 104.0 mm |
| Bolt Thread Diameter | 10.0 mm |
| Bolt Thread Size | M10 x 1.25 |
| Bolts Included | No |
| Bushing Color | Black |
| Bushing Material | Rubber |
| Bushings Included | No |
| Dust Boot Included | Yes |
| End 1 Type | Ball Joint |
| End 2 Type | Ball Joint |
| Grade Type | Regular |
| Greaseable | No |
| Height | 77.0 mm |
| Housing Material | Steel |
| Length | 104.0 mm |
| Locking Nuts Incl. | Yes |
| Material | Steel |
| Washers Included | No |
| Weight | 0.51 lb |
| Width | 30.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1996 - 2004 | Acura RL | FWD |
| 1998 - 2002 | Chevrolet Prizm | FWD |
| 1989 - 1997 | Geo Prizm | FWD |
| 1990 - 1991 | Lexus ES250 | FWD |
| 1988 - 2002 | Toyota Corolla | FWD, AWD |
| 1986 - 1999 | Toyota Celica | FWD, AWD, RWD |
| 1984 - 1991 | Toyota Camry | FWD, 4WD |