
DelphiSuspension Stabilizer Bar Link
Part #: TC7564 $26.12
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Stabilizer Bar Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Bearing Material | Plastic |
| Bolt Head Diameter | 12.0 mm |
| Bolt Length | 32.2 mm |
| Bolt Thread Diameter | 12.0 mm |
| Bolt Thread Size | 12 |
| Bolts Included | No |
| Bushings Included | No |
| Dust Boot Included | Yes |
| End 1 Type | Ball Joint |
| End 2 Type | Ball Joint |
| Grade Type | Regular |
| Greaseable | No |
| Height | 115.4 mm |
| Housing Material | Aluminum |
| Length | 280.5 mm |
| Locking Nuts Incl. | Yes |
| Material | Aluminum |
| Washers Included | No |
| Width | 35.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2016 - 2019 | Fiat 500X | FWD, AWD |
| 2015 - 2019 | Jeep Renegade | FWD, AWD |
| 2017 - 2022 | Jeep Compass | FWD, AWD, 4WD |