
DelphiSuspension Stabilizer Bar Link
Part #: TC5133 $38.31
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Stabilizer Bar Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Bolt Head Diameter | 12.0 mm |
| Bolt Length | 29.0 mm |
| Bolt Thread Diameter | 12.0 mm |
| Bolt Thread Size | 1.75 |
| Bolts Included | No |
| Bushings Included | No |
| Dust Boot Included | Yes |
| Grade Type | Regular |
| Greaseable | Yes |
| Height | 74.0 mm |
| Housing Material | Steel |
| Length | 396.0 mm |
| Locking Nuts Incl. | Yes |
| Material | Steel |
| Washers Included | No |
| Weight | 0.21 lb |
| Width | 42.0 mm |
| Wrench Size | 19.5mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2008 - 2017 | Buick Enclave | FWD, AWD |
| 2009 - 2017 | Chevrolet Traverse | FWD, AWD |
| 2017 - 2017 | GMC Acadia Limited | FWD, AWD |
| 2007 - 2016 | GMC Acadia | FWD, AWD |
| 2007 - 2010 | Saturn Outlook | FWD, AWD |