
DelphiSuspension Stabilizer Bar Link
Part #: TC2404 $38.96
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Stabilizer Bar Link
| Name | Specs |
|---|---|
| Bolt Length | 284.0 mm |
| Bolt Thread Diameter | 12.0 mm |
| Bolt Thread Size | M12 x 1.25 |
| Bolts Included | No |
| Bushing Color | Black |
| Bushing Material | Rubber |
| Bushings Included | No |
| Dust Boot Included | Yes |
| End 1 Type | Ball Joint |
| End 2 Type | Ball Joint |
| Grade Type | Regular |
| Greaseable | No |
| Height | 127.0 mm |
| Housing Material | Steel |
| Length | 284.0 mm |
| Locking Nuts Incl. | Yes |
| Material | Steel |
| Washers Included | No |
| Weight | 1.13 lb |
| Width | 35.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2013 - 2019 | Nissan Sentra | FWD |
| 2013 - 2020 | Nissan NV200 | FWD |
| 2011 - 2012 | Nissan Leaf | FWD |
| 2011 - 2017 | Nissan Juke | FWD, AWD |