
DelphiSuspension Stabilizer Bar Link Kit
Part #: TC5002 $17.22
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Stabilizer Bar Link Kit
| Name | Specs |
|---|---|
| Bearing Material | Polyoxymethilen (POM) |
| Bolt Length | 52.0 mm |
| Bolt Thread Diameter | 10.0 mm |
| Bolt Thread Pitch | 1.25 mm |
| Bolt Thread Size | M10 |
| Bolts Included | No |
| Bushings Included | No |
| Dust Boot Included | Yes |
| End 1 Type | Ball Joint |
| End 2 Type | Ball Joint |
| Front Or Rear Susp. | Front |
| Grade Type | Regular |
| Grease Fittings Incl | No |
| Greaseable | No |
| Length | 52.0 mm |
| Locking Nuts Incl. | Yes |
| Pre-Greased | Yes |
| Washers Included | No |
| Weight | 0.35 lb |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1995 - 1997 | Hyundai Sonata | FWD |
| 2001 - 2006 | Hyundai Elantra | FWD |