
DelphiSuspension Stabilizer Bar Bushing Kit
Part #: TD4063W $8.22
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Stabilizer Bar Bushing Kit
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Grade Type | Regular |
| Grease Fitting Included | No |
| Height | 67.5 mm |
| Inside Diameter | 35.0 mm |
| Mounting Hardware Included | No |
| Width | 2.28 in |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2007 - 2013 | Cadillac Escalade EXT | AWD |
| 2007 - 2020 | Cadillac Escalade ESV | AWD, RWD, 4WD |
| 2007 - 2020 | Cadillac Escalade | AWD, RWD, 4WD |
| 2007 - 2020 | Chevrolet Tahoe | RWD, 4WD |
| 2009 - 2013 | Chevrolet Suburban 2500 | RWD, 4WD |
| 2007 - 2014 | Chevrolet Suburban 1500 | RWD, 4WD |
| 2015 - 2020 | Chevrolet Suburban | RWD, 4WD |
| 2009 - 2014 | Chevrolet Silverado 3500 HD | RWD, 4WD |
| 2009 - 2010 | Chevrolet Silverado 2500 HD | RWD, 4WD |
| 2019 - 2019 | Chevrolet Silverado 1500 LD | RWD, 4WD |
| 2007 - 2018 | Chevrolet Silverado 1500 | RWD, 4WD |
| 2007 - 2013 | Chevrolet Avalanche | RWD, 4WD |
| 2009 - 2013 | GMC Yukon XL 2500 | RWD, 4WD |
| 2007 - 2014 | GMC Yukon XL 1500 | AWD, RWD, 4WD |
| 2015 - 2020 | GMC Yukon XL | RWD, 4WD |
| 2007 - 2020 | GMC Yukon | AWD, RWD, 4WD |
| 2009 - 2014 | GMC Sierra 3500 HD | RWD, 4WD |
| 2009 - 2010 | GMC Sierra 2500 HD | RWD, 4WD |
| 2019 - 2019 | GMC Sierra 1500 Limited | RWD, 4WD |
| 2007 - 2018 | GMC Sierra 1500 | AWD, RWD, 4WD |
| 2009 - 2009 | Hummer H2 | 4WD |