
DelphiLateral Arm
Part #: TC6719 $66.43
Login for personalized shopping
Description & Specs
Lateral Arm
| Name | Specs |
|---|---|
| Bushing Color | Black |
| Bushing Material | Rubber |
| Bushings Included | Yes |
| Color | Black |
| End 1 Type | Bushing |
| End 2 Type | Ball Joint |
| Grade Type | Regular |
| Greaseable | No |
| Length | 335.0 mm |
| Material | Steel |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 14.2mm |
| Stud Thread Diameter | 12.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2011 - 2019 | Ford Taurus | FWD, AWD |
| 2014 - 2018 | Ford Special Service Police Sedan | FWD |
| 2013 - 2019 | Ford Police Interceptor Sedan | FWD, AWD |
| 2011 - 2019 | Ford Flex | FWD, AWD |
| 2011 - 2019 | Lincoln MKT | FWD, AWD |
| 2011 - 2016 | Lincoln MKS | FWD, AWD |