
DelphiCoil Spring Insulator
Part #: TD4661W $10.56
Login for personalized shopping
Description & Specs
Coil Spring Insulator
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Inside Diameter | 45.0 mm |
| Material | Rubber |
| Outside Diameter | 77.0 mm |
| Shape | Round |
| Thickness | 18.0 mm |
| Universal Or Specific Fit | Specific |
| Width | 77.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1989 - 2003 | Ford Ranger | RWD |
| 1991 - 1994 | Ford Explorer | RWD, 4WD |
| 1991 - 1994 | Mazda Navajo | RWD, 4WD |
| 1994 - 1997 | Mazda B4000 | RWD, 4WD |
| 1994 - 1996 | Mazda B3000 | RWD, 4WD |
| 1994 - 1997 | Mazda B2300 | RWD, 4WD |