
DelphiCoil Spring Insulator
Part #: TD4659W $19.03
Login for personalized shopping
Description & Specs
Coil Spring Insulator
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Inside Diameter | 100.0 mm |
| Material | Rubber |
| Outside Diameter | 154.0 mm |
| Shape | 2/3 Round |
| Thickness | 47.0 mm |
| Universal Or Specific Fit | Specific |
| Width | 154.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1997 - 1997 | Ford F-250 HD | RWD |
| 1997 - 1999 | Ford F-250 | RWD |
| 2004 - 2004 | Ford F-150 Heritage | RWD |
| 1997 - 2003 | Ford F-150 | RWD |
| 1997 - 2002 | Ford Expedition | RWD |
| 1998 - 2002 | Lincoln Navigator | RWD |
| 2002 - 2002 | Lincoln Blackwood | RWD |