
DelphiCoil Spring Insulator
Part #: TD4648W $15.31
Login for personalized shopping
Description & Specs
Coil Spring Insulator
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Inside Diameter | 52.0 mm |
| Material | Rubber |
| Outside Diameter | 97.0 mm |
| Shape | Round |
| Thickness | 23.0 mm |
| Universal Or Specific Fit | Specific |
| Width | 97.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1996 - 1999 | Ford Econoline Super Duty | 4 X 2 |
| 2003 - 2017 | Ford E-450 Super Duty | 4 X 2 |
| 1999 - 2002 | Ford E-450 Econoline Super Duty | 4 X 2 |
| 1999 - 2024 | Ford E-350 Super Duty | RWD |
| 1988 - 2002 | Ford E-350 Econoline Club Wagon | RWD |
| 1988 - 1998 | Ford E-350 Econoline | RWD |
| 2003 - 2005 | Ford E-350 Club Wagon | RWD |
| 1988 - 1991 | Ford E-250 Econoline Club Wagon | RWD |
| 1988 - 2002 | Ford E-250 Econoline | RWD |
| 2003 - 2014 | Ford E-250 | RWD |
| 1988 - 2002 | Ford E-150 Econoline Club Wagon | RWD |
| 1988 - 2002 | Ford E-150 Econoline | RWD |
| 2003 - 2005 | Ford E-150 Club Wagon | RWD |
| 2003 - 2014 | Ford E-150 | RWD |