
DelphiCoil Spring Insulator
Part #: TD4642W $19.20
Login for personalized shopping
Description & Specs
Coil Spring Insulator
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Inside Diameter | 85.0 mm |
| Material | Rubber |
| Outside Diameter | 153.5 mm |
| Shape | Round |
| Thickness | 42.8 mm |
| Universal Or Specific Fit | Specific |
| Width | 153.5 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1999 - 2003 | Dodge Ram 3500 Van | RWD |
| 1999 - 2003 | Dodge Ram 2500 Van | RWD |
| 1999 - 2003 | Dodge Ram 1500 Van | RWD |
| 1990 - 1993 | Dodge D350 | RWD |
| 1990 - 1993 | Dodge D250 | RWD |
| 1990 - 1993 | Dodge D150 | RWD |
| 1995 - 1998 | Dodge B3500 | RWD |
| 1991 - 1994 | Dodge B350 | RWD |
| 1995 - 1998 | Dodge B2500 | RWD |
| 1991 - 1994 | Dodge B250 | RWD |
| 1995 - 1998 | Dodge B1500 | RWD |
| 1991 - 1994 | Dodge B150 | RWD |