
DelphiCoil Spring Insulator
Part #: TD4641W $18.54
Login for personalized shopping
Description & Specs
Coil Spring Insulator
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Inside Diameter | 89.0 mm |
| Material | Rubber |
| Outside Diameter | 160.0 mm |
| Shape | Round |
| Thickness | 33.0 mm |
| Universal Or Specific Fit | Specific |
| Width | 160.0 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1994 - 2009 | Dodge Ram 3500 | RWD |
| 1994 - 2010 | Dodge Ram 2500 | RWD |
| 1994 - 2010 | Dodge Ram 1500 | RWD |
| 1999 - 2003 | Dodge Durango | RWD |
| 1997 - 2004 | Dodge Dakota | RWD |
| 2011 - 2016 | Ram 2500 | RWD |
| 2011 - 2016 | Ram 1500 | RWD |