
DelphiSuspension Strut Rod Bushing Kit
Part #: TD4589W $43.71
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Strut Rod Bushing Kit
| Name | Specs |
|---|---|
| Bushing Color | Black |
| Bushing Height | 66.55 mm |
| Bushing Inside Diameter | 22.86mm |
| Bushing Length | 50.04 mm |
| Bushing Material | Rubber |
| Bushing Outside Diameter | 66.55mm |
| Wall Thickness | 21.85 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1989 - 1997 | Ford Thunderbird | RWD |
| 1993 - 1998 | Lincoln Mark VIII | RWD |
| 1989 - 1997 | Mercury Cougar | RWD |