
Unity AutomotiveSuspension Strut and Coil Spring Assembly
Part #: UNI-11110 $107.39
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Buy with Confidence with a Zero Defect Policy
- Reduce Installation Time From 4 Hours To Less Than 1 Hour
- Eliminate Safety Hazard Of Installation
- No Special Tools Required
- Reduce Vehicle Down Time
Suspension Strut and Coil Spring Assembly
| Name | Specs |
|---|---|
| Body Length | 10.56 in |
| Compressed Length | 11.06 in |
| Extended Length | 18.08 in |
| Max Year Covered | 2005 |
| Min Year Covered | 1997 |
| Most Popular Make / Model | Pontiac Grand Am |
| Most Popular Year | 2003 |
| Product Grade | Economy |
| Special Note | Fully Assembled; Ready to Install |
| Total Part VIO | 1318943 |
| Travel Length | 7.02 in |