
Unity AutomotiveSuspension Strut and Coil Spring Assembly
Part #: UNI-11072 $131.65
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Buy with Confidence with a Zero Defect Policy
- Eliminate Safety Hazard Of Installation
- No Special Tools Required
- Reduce Installation Time From 4 Hours To Less Than 1 Hour
- Reduce Vehicle Down Time
Suspension Strut and Coil Spring Assembly
| Name | Specs |
|---|---|
| Body Length | 10.96 in |
| Compressed Length | 11.46 in |
| Extended Length | 18.56 in |
| Max Year Covered | 2007 |
| Min Year Covered | 2001 |
| Most Popular Make / Model | Dodge Grand Caravan |
| Most Popular Year | 2005 |
| Product Grade | Economy |
| Special Note | Fully Assembled; Ready to Install |
| Total Part VIO | 1952005 |
| Travel Length | 7.16 in |