
Unity AutomotiveSuspension Strut and Coil Spring Assembly
Part #: UNI-11024 $139.19
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Buy with Confidence with a Zero Defect Policy
- No Special Tools Required
- Reduce Vehicle Down Time
- Reduce Installation Time From 4 Hours To Less Than 1 Hour
- Eliminate Safety Hazard Of Installation
Suspension Strut and Coil Spring Assembly
| Name | Specs |
|---|---|
| Body Length | 9.99 in |
| Compressed Length | 10.27 in |
| Extended Length | 16.68 in |
| Max Year Covered | 2008 |
| Min Year Covered | 2004 |
| Most Popular Make / Model | Pontiac Grand Prix |
| Most Popular Year | 2004 |
| Product Grade | Economy |
| Special Note | Fully Assembled; Ready to Install |
| Total Part VIO | 425125 |
| Travel Length | 6.41 in |