
DelphiSuspension Control Arm Bushing
Part #: TD1246W $12.88
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Control Arm Bushing
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black |
| Grade Type | Regular |
| Inside Diameter | 12.2 mm |
| Length | 59.8 mm |
| Material | Rubber |
| Mounting Hardware Included | No |
| Mounting Type | Press Fit |
| Outside Diameter | 51.1 mm |
| Wall Thickness | 19.5 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2007 - 2011 | Audi S6 | AWD |
| 2004 - 2009 | Audi S4 | AWD |
| 2007 - 2008 | Audi RS4 | AWD |
| 2005 - 2011 | Audi A6 Quattro | AWD |
| 2006 - 2011 | Audi A6 | FWD |
| 2002 - 2009 | Audi A4 Quattro | AWD |
| 2002 - 2009 | Audi A4 | FWD |