
DelphiSuspension Control Arm Bushing
Part #: TD4342W $28.42
Login for personalized shopping
Description & Specs
Suspension Control Arm Bushing
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Gray |
| Grade Type | Regular |
| Inside Diameter | 15.0 mm |
| Length | 61.8 mm |
| Material | Rubber-Steel |
| Mounting Hardware Included | No |
| Mounting Type | Pressed |
| Outside Diameter | 46.3 mm |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2003 - 2009 | Lexus GX470 | 4WD |
| 2010 - 2022 | Lexus GX460 | AWD |
| 2000 - 2006 | Toyota Tundra | RWD, 4WD |
| 2001 - 2007 | Toyota Sequoia | RWD, 4WD |
| 2007 - 2014 | Toyota FJ Cruiser | RWD, 4WD |
| 2003 - 2022 | Toyota 4Runner | RWD, 4WD |