
MOOG Chassis ProductsRack and Pinion Bellows Kit
Part #: MOO-K9446 $34.50
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Easy to install
- Manufactured using premium materials
- Engineered to provide long life and dependability
- Construction and design validated by MOOG engineers
- Incorporates proven design and engineering features
Rack and Pinion Bellows Kit
| Name | Specs |
|---|---|
| Large End Diameter | 1.745in |
| Length | 7.435in |
| Material | Rubber |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Part Description | Rack and Pinion Bellows Kit |
| Rib Quantity | 12 |
| Small End Diameter | 0.355in |
| Ties Included | Yes |
| Vent Hole | No |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1985 - 1991 | Subaru XT | FWD, 4WD |
| 1986 - 1988 | Subaru RX | 4WD |
| 2000 - 2004 | Subaru Outback | AWD |
| 1990 - 1994 | Subaru Loyale | FWD, AWD, 4WD |
| 1990 - 2004 | Subaru Legacy | FWD, AWD |
| 1993 - 1997 | Subaru Impreza | FWD, AWD |
| 1985 - 1989 | Subaru GL-10 | FWD, 4WD |
| 1985 - 1989 | Subaru GL | FWD, 4WD |
| 1985 - 1989 | Subaru DL | FWD, 4WD |
| 2003 - 2003 | Subaru Baja | AWD |