
Dorman - AutogradeInverted Flare Fitting
Part #: DOR-785-462 $5.67
Login for personalized shopping
Description & Specs
Inverted Flare Fitting
| Name | Specs |
|---|---|
| Describe Type | Tube Nut-steel |
| End 1 Type | Male Thread; Hex |
| Finish | Brass |
| Length | 0.56 in |
| Material | Steel |
| Package Contents | 1 Tubing Nut |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Clamshell |
| Pipe Size | 0.25 in |
| SAE or Metric | SAE |
| Thread Diameter | 0.43 in |