
Dorman - AutogradeInverted Flare Fitting
Part #: DOR-785-316 $8.47
Login for personalized shopping
Description & Specs
Inverted Flare Fitting
| Name | Specs |
|---|---|
| Describe Type | Union |
| End 1 Type | Female Thread; Female Thread |
| Finish | Brass |
| Length | 0.81 in |
| Material | Brass |
| Package Contents | 1 Fitting |
| Package Quantity | 2 |
| Packaging Type | Clamshell |
| Pipe Size | 0.57 in |
| SAE or Metric | SAE |
| Thread Diameter | 0.57 in |