
Dorman - AutogradeBolt
Part #: DOR-803-007 $10.97
Login for personalized shopping
Description & Specs
Bolt
| Name | Specs |
|---|---|
| Callout Size | 1/4-20 X 3/4 in |
| Color | Silver |
| Finish | Zinc |
| Head Drive Type | Hex |
| Heat Hardened | Yes |
| Material | Steel |
| Package Contents | 50 Hex Head Cap Screws |
| Package Quantity | 50 |
| Packaging Type | Box |
| SAE or Metric | SAE |
| Thread Diameter | 1/4 in |
| Thread Length | 3/4 in |
| Thread Size | 1/4-20 in |
| Thread Type | Coarse |
| Threads Per Inch | 20 |
| Type | Hex |