
AP ExhaustDirect Fit Muffler - MSL Maximum
Part #: APE-6598 $65.66
Login for personalized shopping
Description & Specs
Direct Fit Muffler - MSL Maximum
| Name | Specs |
|---|---|
| Body Height | 4.060in |
| Body Length | 20.000in |
| Body Material | Aluminized Steel |
| Body Width | 10.500in |
| Grade Type | Regular |
| Heat Shield Attached | No |
| Inlet Inside Diameter | 2.250 |
| Inlet Location | Right Center |
| Inlet Quantity | 1 |
| Inlet Type | Pipe |
| Muffler Outlet Location | Left Center |
| Muffler Type | Baffled |
| Outlet Inside Diameter (in) | 2.25 |
| Outlet Quantity | 1 |
| Outlet Type | Pipe |
| Overall Length | 25.500in |
| Series | MSL |
| Sound Level | OE comparable |
| Tunable | No |