
AP ExhaustMuffler - Enforcer II
Part #: APE-3780 $50.93
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Muffler - Enforcer II
| Name | Specs |
|---|---|
| Body Height | 4.250in |
| Body Length | 16.000in |
| Body Material | Aluminized Steel |
| Body Width | 8.750in |
| Grade Type | Regular |
| Heat Shield Attached | No |
| Inlet Inside Diameter | 2.000 |
| Inlet Location | Right Center |
| Inlet Quantity | 1 |
| Inlet Type | Pipe |
| Muffler Outlet Location | Left Center |
| Muffler Type | Baffled |
| Outlet Inside Diameter (in) | 2 |
| Outlet Quantity | 1 |
| Outlet Type | Pipe |
| Overall Length | 23.000in |
| Series | Enforcer |
| Sound Level | OE comparable |
| Tunable | No |