
AP ExhaustExhaust Muffler
Part #: APE-2526 $115.40
Login for personalized shopping
Description & Specs
Exhaust Muffler; Challenge LTW
| Name | Specs |
|---|---|
| Body Height | 8.500in |
| Body Length | 26.000in |
| Body Material | Aluminized Steel |
| Body Width | 11.500in |
| Grade Type | Regular |
| Heat Shield Attached | No |
| Inlet Inside Diameter | 2.250 |
| Inlet Quantity | 2 |
| Inlet Type | Pipes |
| Muffler Type | Baffled |
| Outlet Inside Diameter (in) | 2.5 |
| Outlet Quantity | 1 |
| Outlet Type | Pipe |
| Overall Length | 32.000in |
| Series | Challenge |
| Sound Level | OE comparable |
| Tunable | No |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2007 - 2019 | Toyota Tundra | RWD, 4WD |