
FEL-PROExhaust Pipe Flange Gasket
Part #: FEL-2001 $13.55
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Composite material with non-stick coating
- Not intended for use in emission controlled vehicles.
Exhaust Pipe Flange Gasket
| Name | Specs |
|---|---|
| Bolt Circle Diameter | 3.875in |
| Bolt Hole Quantity | 3 |
| Grade Type | Performance |
| Material | Composite with Steel Facing |
| Part Description | Exhaust Collector Gasket |
| Port Inside Diameter | 3.000in |
| Shape | Triangle |
| Thickness | 0.080in |