
Walker ExhaustExhaust Flange
Part #: WAL-31876 $6.53
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- AVAILABLE IN DIFFERENT SIZES - Offered in a variety of styles and sizes for a quality vehicle repair
- KEEPS EXHAUST PARTS IN PLACE – Designed to support undercar exhaust components
- OE-STYLE DESIGN – Designed with OE-style features for easy installation
- QUALITY MATERIALS - Made from quality material for durability and long life
- BETTER TOGETHER - Use Walker accessories when installing Walker catalytic converters and mufflers for a complete exhaust system upgrade
Exhaust Flange
| Name | Specs |
|---|---|
| Finish | Natural |
| Flange Length | 3.500in |
| Flange Thickness | 0.310in |
| Flange Type | 3 Bolt |
| Flange Width | 4.000in |
| Inside Diameter | 2.250in |
| Material | Steel |
| Part Description | Exhaust Flange |