
Walker ExhaustExhaust Flange Repair Kit
Part #: WAL-36128 $51.40
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- AVAILABLE IN DIFFERENT SIZES - Offered in a variety of styles and sizes for a quality vehicle repair
- COMPLETE SOLUTION – All the necessary hardware included
- COMPATIBILITY - Works seamlessly with OE and Walker aftermarket replacement parts
- QUALITY MATERIALS - Made from quality steel for durability and long life
- BETTER TOGETHER - Use Walker accessories when installing Walker catalytic converters and mufflers for a complete exhaust system upgrade
Exhaust Flange Repair Kit
| Name | Specs |
|---|---|
| Finish | Natural |
| Flange Length | 5.25in |
| Flange Thickness | 0.430in |
| Flange Type | 2 Bolt |
| Inside Diameter | 2.625in |
| Material | Steel |
| Part Description | Exhaust Flange Repair Kit |