
Dorman - HELPEngine Oil Dipstick Tube
Part #: DOR-921-017 $47.92
Login for personalized shopping
Description & Specs
Engine Oil Dipstick Tube
| Name | Specs |
|---|---|
| Color | Black Paint |
| Dipstick Included | No |
| Inside Diameter | 0.44 in |
| Length | 32 in |
| Material | Steel |
| Outside Diameter | 0.5 in |
| Package Contents | Dipstick Tube |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging Type | Bag |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2003 - 2016 | Ford E-450 Super Duty | 4 X 2 |
| 2000 - 2002 | Ford E-450 Econoline Super Duty | 4 X 2 |
| 1999 - 2016 | Ford E-350 Super Duty | RWD |
| 1997 - 2002 | Ford E-350 Econoline Club Wagon | RWD |
| 1997 - 1998 | Ford E-350 Econoline | RWD |
| 2003 - 2005 | Ford E-350 Club Wagon | RWD |
| 1997 - 2002 | Ford E-250 Econoline | RWD |
| 2003 - 2014 | Ford E-250 | RWD |
| 1997 - 2002 | Ford E-150 Econoline | RWD |
| 2004 - 2005 | Ford E-150 Club Wagon | RWD |
| 2003 - 2014 | Ford E-150 | RWD |