
PEAKMulti-Purpose Light Bulb
Part #: PKE-DE3425LL-BPP $4.03
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Long Life with less energy usage compared to traditional halogen lights
- Legal for on and off road use
- Meets DOT specifications
- Always replace in pairs for best performance and greater visibility
Multi-Purpose Light Bulb; PEAK DE3425LL-BPP Clear LONG LIFE (Pack of 2)
| Name | Specs |
|---|---|
| Amperage Rating | 0.77 Ampere |
| Average Rated Life | 800.0 Hours |
| Brightness | 120.0 Lumens |
| Bulb Base Type | SV8.5mm |
| Bulb Color | Clear |
| Bulb Type | 10mm |
| Diameter | 11.0 mm |
| DOT Approved | Yes |
| Filament Quantity | 1 |
| Filament Type | C-8 |
| Length | 37.1 mm |
| Voltage | 13.0 Volts DC |
| Wattage | 10.0 Watts |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1999 - 2003 | Acura TL | FWD |
| 1997 - 2003 | Acura CL | FWD |
| 1981 - 1983 | DeLorean DMC 12 | RWD |
| 1985 - 1989 | Ferrari Testarossa | RWD |
| 1991 - 1993 | Ferrari Mondial t | RWD |
| 1990 - 1992 | Ferrari F40 | RWD |
| 1996 - 1999 | Ferrari F355 Spider | RWD |
| 1994 - 1998 | Ferrari F355 GTS | RWD |
| 1998 - 1998 | Ferrari F355 F1 | RWD |
| 1994 - 1996 | Ferrari F355 Berlinetta | RWD |
| 1999 - 1999 | Ferrari F355 | RWD |
| 1992 - 1994 | Ferrari 512 TR | RWD |
| 1989 - 1992 | Ferrari 348 TS | RWD |
| 1990 - 1992 | Ferrari 348 TB | RWD |
| 1993 - 1995 | Ferrari 348 Spider | RWD |
| 1993 - 1994 | Ferrari 348 GTS | RWD |
| 1993 - 1994 | Ferrari 348 GTB | RWD |
| 1999 - 2004 | Honda Odyssey | FWD |
| 1994 - 2002 | Honda Accord | FWD |
| 2019 - 2019 | Hyundai Santa Fe XL | FWD, AWD |
| 2013 - 2018 | Hyundai Santa Fe Sport | FWD, AWD |
| 2013 - 2020 | Hyundai Santa Fe | FWD, AWD |
| 1993 - 1995 | Hyundai Elantra | FWD |
| 1995 - 1997 | Kia Sportage | RWD, 4WD |
| 1996 - 1996 | Oldsmobile Cutlass Supreme | FWD |
| 2004 - 2008 | Suzuki Forenza | FWD |
| 2009 - 2012 | Suzuki Equator | RWD, 4WD |
| 2005 - 2006 | Toyota Tundra | RWD, 4WD |
| 1975 - 1987 | Toyota Land Cruiser | 4WD |