
GroteLicense Plate Light
Part #: GRO-45821 $4.17
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
- Accepts UBS pigtail
- Twist-on mounting
- Integral lamp hood and mounting receptacle
License Plate Light
| Name | Specs |
|---|---|
| Amperage Rating | .33A |
| Bulb Type | 193,2 CP |
| Color | Clear |
| Connector Type | PL-10 |
| Housing Color | White |
| LED | N |
| Lens Color | Clear |
| Material | Polycarbonate Housing,Polycarbonate Lens |
| Mounting Type | Twist-On |
| Regulations | FMVSS 108 |
| Shape | Round |
| Size | 2" |
| Voltage | 12V |