
GSPWheel Hub
Part #: GSP-120010 $35.06
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Wheel Hub
| Name | Specs |
|---|---|
| ABS | No |
| Bearing Generation | Wheel Hub |
| Bolt Circle Diameter | 127 mm |
| Bolt Thread Pitch | M14x1.5 in |
| Bolts Included | No |
| Brake Pilot Diameter | 72 mm |
| Driven Type | Driven |
| Flange Bolts Incl. | No |
| Flange Diameter | 165 mm |
| Flange Included | Yes |
| Flange Offset | 46 mm |
| Hub Pilot Diameter | 52 mm |
| Spline Quantity | 32 |
| Wheel Pilot Diameter | 71.4 mm |
| Wheel Stud Qty | 5 |
| Wheel Studs Included | Yes |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2011 - 2021 | Dodge Durango | AWD, RWD |
| 2011 - 2022 | Jeep Grand Cherokee | AWD, RWD, 4WD |