
GSPWheel Bearing and Hub Assembly
Part #: GSP-363032 $51.16
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Wheel Bearing and Hub Assembly; Wheel Hub
| Name | Specs |
|---|---|
| ABS | Yes |
| ABS Tone Ring Tooth Qty | 50 |
| ABS Type | Tone Ring |
| Bearing Generation | Gen 2 |
| Bearing Type | Ball |
| Bolt Circle Diameter | 114.3 mm |
| Bolt Thread Pitch | M12×1.5 in |
| Bolts Included | No |
| Brake Pilot Diameter | 64 mm |
| Flange Bolts Incl. | No |
| Flange Diameter | 151.8 mm |
| Flange Included | Yes |
| Flange Offset | 56 mm |
| Wheel Stud Qty | 4 |
| Wheel Studs Included | Yes |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 1992 - 1993 | Honda Accord | FWD |