
GSPWheel Bearing and Hub Assembly
Part #: GSP-360031 $94.88
Call for Availability: +1 (833) 363-1938
Login for personalized shopping
Description & Specs
Wheel Bearing and Hub Assembly; Whl Bearing and Hub
| Name | Specs |
|---|---|
| ABS | Yes |
| ABS Type | Encoder |
| Bearing Generation | Gen 3(solid) |
| Bearing Type | Ball |
| Bolt Circle Diameter | 114.3 mm |
| Bolt Thread Pitch | M12x1.5 in |
| Bolts Included | No |
| Brake Pilot Diameter | 64 mm |
| Flange Bolt Hole Quantity | 4 |
| Flange Bolts Incl. | No |
| Flange Diameter | 152 mm |
| Flange Included | Yes |
| Flange Offset | 61.5 mm |
| Hub Pilot Diameter | 82 mm |
| Wheel Stud Qty | 5 |
| Wheel Studs Included | Yes |
Vehicle Fitment
| Years | Vehicle | Drive Types |
|---|---|---|
| 2017 - 2021 | Honda Clarity | FWD |